تبلیغات
آفتاب شرق - دیکتاتوری یعنی فرزند برخی آقایان تافته جدابافته باشد

عباسی در جمع دانشجویان اراک

دیکتاتوری یعنی فرزند برخی آقایان تافته جدابافته باشد

چرا آقایان از سران فتنه اعلام برائت نمی‌کنند

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه اراک، همایش رهیافت هنری به جهان موازی، با حضور دانشجویان دانشگاه های اراک در سالن 8 شهریور دانشگاه اراک برگزار شد.


در این نشست رییس مرکز بررسی های دکترینال به بررسی آخرین تولیدات سینمایی غرب بر اساس نظریه عالم موازی پرداخت.

حسن عباسی با اشاره به مصادیقی از فیلم های ساخته شده در آمریکا راجع به جهان موازی، گفت : الآن روز به روز مساله جهان موازی جدی تر می شود و به نظر می رسد تا سال 2035 مهم ترین مسأله در جهانی شدن عالم موازی باشد. اگر روزی تریاک و حشیش و مواد مخدر مساله اجتماعی بود، اما امروز کراک، شیشه، اکستازی ها مواد مخدر نیستند داروهای توهم زایی هستند که ایجاد عالم موازی می کنند.

حسن عباسی درخصوص انواع عالم موازی اظهار داشت: سه دسته عالم موازی داریم؛ عالم های موازی که در ذهن با توهم ایجاد می شود مانند کسانی که اکستازی، کراک و شیشه مصرف می کنند. عالم های موازی که با تخیل ایجاد می شوند و در عالم الهام و رویا به آنها دست می دهد که نمونه آن را در فیلم «اینسپشن » با بازی دی کپریو دیده می شود که در سال 2010 جزو شاخص ها بود و دسته سوم هم عالم موازی هستند که با تفکر ایجاد می شوند که فیلم فرینچ بر این اساس است.

وی با اشاره به عوارض ایجاد عالم های موازی ابراز داشت: هرتعداد احتمال که یک انسان بتواند داشته باشد برای او جهان های موازی می شود. حال اگر بینهایت احتمال داشته باشید می شود جهان های بی نهایت و عالم های موازی در نتیجه با متکثر شدن ایده آل های زندگی، جهت زندگی نیز مختل می شود.

این کارشناس علوم استراتژیک ادامه داد: بر اساس قرآن به عالم های موازی صرف معتقد نیستیم بلکه به جهان های متوالی معتقدیم که در درونش عالم های موازی هم وجود دارد که نمونه اش معراج پیامبر اعظم (ص) است.

عباسی با بیان اینکه کسی که از هنر استفاده می کند در واقع از وحی بهره می برد، ابراز داشت: دو نوع وحی داریم وحی الهی که نزول آن پایان یافت و وحی شیطانی که تمام نشده است. حوزه کلام وحی الهی انسان را ارشاد کرده و رشد می دهد و حوزه کلام وحی شیطانی که انسان را اغوا می کند. پس هنرمند یا در حوزه کلام وحی الهی کار می کند یا در حوزه کلام وحی شیطانی.

وی در ادامه با اشاره به فقر سینمای ایران، گفت: امسال در جشنواره فیلم فجر، یک ترانه مبتذل کلیپ ثابت 15 فیلم بود. آن قدر ساختار هنر ما تهی است که یک گروه در یک دانشگاه خارج از کشور کلیپی می سازند، بعد از این کلیپ در داخل مدل بومی آن تهیه می شود، هرکسی که هم می خواهد طنز بسازد حتماً سعی می کند از این کلیپ که مردم آن را می شناسد استفاده کند این فقر محتوا و مضمون است.

عباسی افزود: باید به این سینمای فقیر کمک کرد، این سینما در خیلی از زمینه ها نجابت دارد؛ اما فقیر است. ما سینمای دینی، سینمای کودک و سینمای سیاسی مناسب نداشته ایم و سینمای ما زبان گویای مردم نیست. باید به آن کمک کرد که این قابلیت را داشته باشد. 

رییس مرکز بررسی های دکترینال با اشاره به حجم تهاجم دشمن نسبت به جامعه امروز گفت: با توجه به حجم اینترنت، ماهواره و فضای اغواگر، این نسل؛ نسل خوبی است که هنوز به ارزش ها و آرمان ها پایبند است. وقتی که آمار جرم در ماه رمضان 80 درصد کاهش می یابد؛ این نشان دهنده خوب بودن مردم ما و نسل کنونی است و شما جوانان باید سپاسگذار خانواده خود باشید چرا که این ثمره لقمه حلال، شیر پاک و بن مایه محکم شماست.

وی درخصوص واکنش فرهنگ اسلامی- ایرانی به کنش ها گفت: مکتب امنیتی اسلام و ایران به صدف معروف است. یعنی همان طور که صدف سنگریزه ها و مواد ورودی از خارج را با ترشحات جوهره خود به مروارید بدل می کند، فرهنگ اسلامی- ایرانی هم تهدیدها را به فرصت و موقعیت ممتاز تبدیل می نماید.

عباسی خطاب به جوانان گفت: شما جوانان سلول های جوهره ترشح مروارید سازی این فرهنگ هستید و باید بدانیم که موج جهانی فرهنگی و راه مواجه شدن با آن چیست؟

این کارشناس مسائل استراتژیک درخصوص تغییرات نسلی و پیامدهای آن تصریح کرد: تغییرات نسلی در حال رخ دادن است در این تغییرات نسلی کورتکس (قشر) مغز نسل جدید تر نسبت به نسل قبل در حال پیچیده تر شدن است در نتیجه به همین نسبت ظرفیت ذهنی نسل ها در حال افزایش است که این با آنچه که در هزاران سال گذشته بر قرار بوده قابل مقایسه نیست.

وی افزود: این ظرفیت ذهنی بد نیست بلکه خیلی خوب هم هست. چراکه ظرفیت ذهنی این نسل در حد ظرفیت ذهنی دانشمندان و نخبگان گذشته در حال رشد است که این را باید به فال نیک گرفت اما اگر بین ذهن و طبیعت انسان انطباق وجود نداشته باشد انسان دچار جنون می شود که برای جلوگیری از این امر باید مناسبات فطری و فطرت شناسی را برای خودمان جدی بگیریم. 

عباسی در ادامه با اشاره به آیات آغازین سوره مبارکه عنکبوت، فتنه و آزمایش را سنت الهی دانست و گفت: بصیرت یعنی اینکه ببنیم که در زمین خودمان بازی می کنیم یا در زمین دشمن.

وی با اشاره به فتنه های اخیر، خطاب به سران فتنه گفت: آقای خاتمی تکلیف خود را با التقاط روشن کنید. همه آدم های رجوی، کمونیست ها و پهلوی پای قضیه فتنه هستند شما با اینها چه نسبت و موضعی دارید؟

وی افزود: در هر جای دنیا به ویژه در خاورمیانه وقتی جمعیتی به خیابان می آیند آمریکا به کمک دولت ها آمده و جلوی مردم می ایستد اما در ایران کسانی به خیابان ها می آیند مورد حمایت آمریکا هستند.

عباسی ادامه داد: سطح شعار ها از خاتمی، میرحسین و کروبی بالاتر رفته و به افرادی رسیده که هنوز در سیستم هستند. همان کسی که فرزندانشان به قانون تن در نداده و در اروپا عشق و حال می کنند. ما با این بی عدالتی ها مشکل داریم و دیکتاتوری یعنی اینکه فرزند تو، دختر تو، پسر تو تافته جدا بافته باشد. آقایان یک بار صریح، شفاف و روشن حرفتان را بزنید. چرا هیچ وقت از این افراد اعلام برائت نکردید؟

وی تأکید کرد: مردمی که پرسش دارند حق دارند جواب سوال خود را بگیرند اما مشکل از انسان های لجوجی است که زمینه را برای رسانه های دشمن فراهم می کنند تا از فضا علیه نظام سوء استفاده کنند.

عباسی تصریح کرد: رسانه دشمن که بدون زمینه نمی تواند کاری انجام دهد.

این کارشناس مسائل استراتژیک درخصوص موضع گیری های اخیر حسن روحانی و ناطق نوری و برخی اطرافیان هاشمی رفسنجانی گفت: مصاحبه ها خیلی شفاف نبود دوستان باید خیلی صریح تر قضایا را محکوم کنند. البته صرف محکوم کردن هم کفایت نمی کند باید از موضع خود برگردند و از برخی افراد و قضایا اعلام برائت کرده و صراحتاً موضع خودشان را روشن کنند.

وی با اشاره به فرمایش قرآن کریم اظهار داشت: مهم ترین عنصر برای دریافت بصیرت، تقوا است. قرآن کریم می فرماید، اگر تقوا بورزید برای شما فرقان یعنی قدرت تشخیص حق از باطل قرار می دهیم. اما از دیگر عوامل دریافت بصیرت، دانستن فلسفه تاریخ است. انسانی که فلسفه تاریخ را نمی داند شکست می خورد. یکی از مشکلات برخی از سیاسیون، علاوه بر مسایل اخلاقی، ضعف در حوزه فلسفه تاریخ است که به آنها صدمه می زند.

مسوول مرکز بررسی های دکتر نیال به پایبندی مردم امروز به اسلام و انقلاب اشاره کرد و گفت: در هیچ دوره ای با این همه ابزار غفلت مردم این قدر مومن و در صحنه نبوده اند. هیچ پیامبری و هیچ امامی این چنین وضعیتی نداشته است. این مردم 32 سال است که خیلی از انحرافات را در داخل دیده اند. انواع مشکلات هم از خارج بر آنها تحمیل شده اما سر خط قرمز ها، سر اعتقاداتشان و برای اسلام و قرآن و بسیاری از انگاره های دین، کوتاه نمی آیند. بشر در غفلت عمومی است و مردم ما در این فضای غفلت زده به خواب نرفته اند.

وی با اشاره به سخنان بزرگان گفت: ما انسان ها در خواب هستیم و وقتی که بمیریم بیدار می شویم. اما عده ای هستند که در این عالم به بیداری می رسند که این را یقظه می گویند، که در گذشته عده کمی به این مرحله می رسیدند اما امروز این ظرفیت هست که هزاران نفر به یقظه برسند.

وی خطاب به جوانان تاکید کرد: داشته هایتان را جدی بگیرید، اعتقاداتتان را جدی بگیرید و فقط به نداشته هایتان فکر نکنید.

عباسی در خصوص راه رسیدن به بیداری پیش از مرگ گفت: خود سازی شناخت خود و تقوا و خویشتن یابی راه رسیدن به بیداری و یقظه است. گرچه زمینه گناه و غفلت بیشتر از قبل شده اما سطح انسان ها برای مقابله با فسق و فجور بالاتر رفته است.

این استاد فعال در عرصه جنبش نرم افزاری در پایان تاکید کرد: ما نمی توانیم نسبت به مسایل پیرامون خود بی تفاوت باشیم، باید ظرفیت خود را بالا ببریم تا بتوانیم الگوی مناسبی به جهان ارائه کنیم.

وی افزود :امروز اساتید خارجی به ایران می آیند و از ما از نظر اسلام راجع به مسایل گوناگون از جمله مدل خانواده، سبک زندگی، مدل مناسبات اخلاقی می خواهند و ما متاسفانه هنوز چیزی تولید نکرده ایم.

حسن عباسی تصریح کرد: باید فرزند زمان خویشتن بود و مناسبات را شناخت.

عباسی ادامه داد: شهید مطهری در زمان طاغوت در مجله زرد "زن روز "مقاله می نوشت که مجموع آنها کتاب نظام حقوق زن در اسلام را تشکیل می دهد.

وی در خصوص محاکمه سران فتنه نیز گفت: تمام ظرفیت سازی که رهبری نظام انجام می دهند همان برخوردی است که امام با آقای منتظری انجام داد. امام از سال 61 تا 67 آقای منتظری را تحمل نمود تا جایی که حق مشخص شد.

حسن عباسی تاکید کرد: باید مطالبه عدالت را از دستگاه ها و قوای نظام و نیز از خودمان انجام دهیم تا عدالت را به همه جهان بچشانیم.
 
همچنین مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه اراک در رابطه با این برنامه به خبرنگار برنا گفت: در لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم برپایی نهضت علمی و جنبش نرم افزاری و از آنجا که دشمنان انقلاب اسلامی در یک ناتوی فرهنگی و جنگ تمام عیار با ابزار گوناگون علمی،فرهنگی، هنری و... به نبرد با باورهای آمده اند، بر آن شدیم تا با برگزاری برنامه هایی از این قبیل، به بررسی تفکر غربی از منظر علمی بپردازیم.

محسن خسرو آقایی در ادامه افزود: این همایش در نوع خود گام اول محسوب می شود و اگر می خواهیم که در حوزه علوم انسانی کاری کنیم، بایستی این برنامه ها ادامه پیدا کند که البته سعی داریم چنین شود.

در پایان بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه اراک در محکومیت اعمال فتنه گران و لزوم برخورد قاطع با آنها قرائت شد.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
How can I increase my height after 18?
یکشنبه 12 شهریور 1396 03:21 ق.ظ
Hi it's me, I am also visiting this site on a regular basis, this website is in fact fastidious and the visitors are genuinely sharing nice thoughts.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

آیا هاشمی از مجمع تشخیص مصلحت می‌رود؟ ..........شنبه 27 فروردین 1390

منافق از دیدگاه سایت کلمه..........شنبه 27 فروردین 1390

مشایی به بهشت می رود!..........شنبه 27 فروردین 1390

خشم رسانه های ضدانقلاب از واکنش هوشمندانه یک عالم..........شنبه 27 فروردین 1390

بادامچیان: سالی پرماجرا پیش رو است ..........شنبه 27 فروردین 1390

نقش اندیشكده‌ها در تولید اطلاعات استراتژیک..........شنبه 27 فروردین 1390

شرط‌بندی ۵۰۰ میلیونی یک آقازاده لندن‌نشین..........یکشنبه 21 فروردین 1390

سنگ تمام BBC برای مظلوم نمایی منافقین..........یکشنبه 21 فروردین 1390

خشنودی سازگارا و ایادیش از سخنان اوباما..........یکشنبه 21 فروردین 1390

ابراز همدردی بنی‌صدر با داماد سابق..........یکشنبه 21 فروردین 1390

طرح‌نامزدی‌سیدحسن‌برای‌ریاست‌جمهوری..........یکشنبه 21 فروردین 1390

دست و پا زدن ضد انقلاب در دروغ‌های خودساخته..........یکشنبه 21 فروردین 1390

کدام بخش از سازمان سیا شبکه های خبری را رصد می کند؟..........یکشنبه 21 فروردین 1390

نشست ایرانیان و آمریکایی ها برای استفاده از اهرم حقوق بشر علیه تهران..........یکشنبه 21 فروردین 1390

وضعیت این روزهای بالاترین!..........سه شنبه 16 فروردین 1390

همه پستها